Q16F5BZZRGB24ECA
APEM Inc.
Producto No:
Q16F5BZZRGB24ECA
Descripción:
FLUSHBLKBEZ RGB 24VDC IP67
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating 220mcd Red, 500mcd Green, 100mcd Blue
Product Status Active
Lamp Color Red, Green, Blue (RGB)
Type LED
Voltage 24V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Clear
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Lens Size 18.30mm Dia