Q16P1BXXY110E
APEM Inc.
Producto No:
Q16P1BXXY110E
Fabricante:
APEM Inc.
Descripción:
INDICATOR 110V 16MM PROM YELLOW
Guía del usuario
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP67
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating 50mcd
Product Status Active
Lamp Color Yellow
Ratings AC
Lens Style Round with Domed Top
Series Q16
Type LED
Voltage 110V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Yellow
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 6mA
Lens Size 10.00mm Dia