Q19P1BXXG110E
APEM Inc.
Producto No:
Q19P1BXXG110E
Fabricante:
APEM Inc.
Descripción:
INDICATOR 110V 19MM PROM GREEN
Guía del usuario
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP67
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.75" (19.05mm)
Millicandela Rating 60mcd
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings AC
Lens Style Round with Domed Top
Series Q19
Type LED
Voltage 110V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 6mA
Lens Size 10.00mm Dia