Q19P1CXXG110E
APEM Inc.
Producto No:
Q19P1CXXG110E
Descripción:
INDICATOR 110V 19MM PROM GREEN
Ingress Protection IP67
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.75" (19.05mm)
Millicandela Rating 60mcd
Product Status Active
Lamp Color Green
Type LED
Voltage 110V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Green
Panel Cutout Shape Round
Current 6mA
Lens Size 10.00mm Dia