Q22P1CXXW12E
APEM Inc.
Producto No:
Q22P1CXXW12E
Descripción:
INDICATOR 12V 22MM PROMINENT WHT
Ingress Protection IP67
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.87" (22.10mm)
Millicandela Rating 350mcd
Product Status Active
Lamp Color White
Ratings DC
Lens Style Round with Domed Top
Series Q22
Type LED
Voltage 12V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color White
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 40mA
Lens Size 18.00mm Dia