Hogar / TRIACs / Q6012NH1LEDRP
minImg
Q6012NH1LEDRP
Littelfuse Inc.
Producto No:
Q6012NH1LEDRP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
TO-263AB (D²PAK)
Descripción:
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO263AB
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 8 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10 mA
Triac Type Alternistor - Snubberless
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr Littelfuse Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A
Base Product Number Q6012
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 110A, 120A