Q8F5CXXHR12E
APEM Inc.
Producto No:
Q8F5CXXHR12E
Descripción:
INDICATOR 8MM PM FLUSH RED POTTE
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.315" (8.00mm)
Millicandela Rating 980mcd
Product Status Active
Lamp Color Red
Type LED
Voltage 12V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Red
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 5.00mm Dia