Q8P3CXXR12
APEM Inc.
Producto No:
Q8P3CXXR12
Descripción:
INDICATOR 12V 8MM PROMINENT RED
Guía del usuario
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.87mm)
Millicandela Rating 100mcd
Product Status Discontinued at Digi-Key
Lamp Color Red
Type LED
Voltage 12V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Red
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 5mm, T-1 3/4