NetPower
Producto No:
QBC4120N033N75
Fabricante:
Paquete:
Quarter Brick
Lote:
-
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 396W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
2
$81.13
$162.26
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Voltage - Input (Max) | 75V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Quarter Brick |
| Current - Output (Max) | 33A |
| Voltage - Input (Min) | 36V |
| Package / Case | Quarter Brick |
| Efficiency | 95.5% |
| Mfr | NetPower |
| Features | Remote On/Off |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 2.25 kV |
| Approval Agency | cURus |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 2.29" L x 1.46" W x 0.40" H (58.2mm x 37.1mm x 10.2mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Control Features | Enable, Active Low |
| Series | QBC |
| Power (Watts) | 396 W |
| Type | Isolated Module |
| Package | Tray |
| Base Product Number | QBC4120 |