QT Brightek (QTB)
Producto No:
QBLP595-IB5
Fabricante:
Paquete:
0402
Lote:
-
Descripción:
0402 LED BLUE 470NM, CLEAR LENS,
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
5000
$0.070452
$352.26
10000
$0.062624
$626.24
25000
$0.05871
$1467.75
50000
$0.052839
$2641.95
125000
$0.050882
$6360.25
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | 470nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 140° |
| Color | Blue |
| Current - Test | 5mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.00mm L x 0.50mm W |
| Millicandela Rating | 38mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 0.60mm |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | QBLP595 |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Mfr | QT Brightek (QTB) |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.7V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 0.70mm x 0.50mm |
| Base Product Number | QBLP595 |