QT Brightek (QTB)
Producto No:
QBLP600-RGB
Fabricante:
Paquete:
4-SMD
Lote:
-
Descripción:
LED RGB CLEAR 0606 SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.6175
$0.6175
10
$0.38
$3.8
100
$0.21831
$21.831
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | 630nm Red, 525nm Green, 470nm Blue |
| Configuration | Common Anode |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 140° |
| Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Current - Test | 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 1.50mm W |
| Millicandela Rating | 150mcd Red, 320mcd Green, 70mcd Blue |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 0.90mm |
| Supplier Device Package | 4-SMD |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | QBLP600 |
| Package / Case | 0606 (1616 Metric) |
| Mfr | QT Brightek (QTB) |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V Red, 3.3V Green, 3.3V Blue |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 1.10mm x 1.50mm |
| Base Product Number | QBLP600 |