QT Brightek (QTB)
Producto No:
QBLP617-IB
Fabricante:
Paquete:
0602 (1605 Metric)
Lote:
-
Descripción:
LED BLUE CLEAR 0602 SMD R/A
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.3515
$0.3515
10
$0.27645
$2.7645
100
$0.124355
$12.4355
500
$0.112328
$56.164
1000
$0.092274
$92.274
2000
$0.080237
$160.474
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | 470nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 140° |
| Color | Blue |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 1.20mm W |
| Millicandela Rating | 63mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 0.60mm |
| Supplier Device Package | 0602 (1605 Metric) |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | QBLP617 |
| Package / Case | 2-SMD, 0602 |
| Mfr | QT Brightek (QTB) |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.1V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 1.20mm x 0.60mm |
| Base Product Number | QBLP617 |