QT Brightek (QTB)
Producto No:
QBLP676-IB
Fabricante:
Paquete:
2-SMD
Lote:
-
Descripción:
LED BLUE 468NM 2SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.437
$0.437
10
$0.2698
$2.698
100
$0.155325
$15.5325
1000
$0.121534
$121.534
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | 470nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | Blue |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.00mm L x 2.00mm W |
| Millicandela Rating | 210mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 1.30mm |
| Supplier Device Package | 2-SMD |
| Lens Style | Oval with Flat Top |
| Series | QBLP676 |
| Package / Case | 2-SMD, J-Lead |
| Mfr | QT Brightek (QTB) |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.1V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 2.40mm x 1.70mm |
| Base Product Number | QBLP676 |