QT Brightek (QTB)
Producto No:
QBLP676-S
Fabricante:
Paquete:
3020
Lote:
-
Descripción:
LED RED 3020 SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Wavelength - Dominant | 640nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | Red |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.00mm L x 2.00mm W |
| Millicandela Rating | 80mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 1.30mm |
| Supplier Device Package | 3020 |
| Lens Style | Oval with Flat Top |
| Series | QBLP676 |
| Package / Case | 2-SMD, J-Lead |
| Mfr | QT Brightek (QTB) |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 2.40mm x 1.70mm |
| Base Product Number | QBLP676 |