QBM-100/40-SS15M
Qualtek
Producto No:
QBM-100/40-SS15M
Fabricante:
Qualtek
Descripción:
HEATSHRINK 100/40MM-15M
Guía del usuario
Inner Diameter - Recovered 1.575" (40.01mm)
Shrink Temperature 110°C
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Storage/Refrigeration Temperature -50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C)
Color Orange-Red
Recovered Wall Thickness 0.079" (2.01mm)
Material Polyolefin (PO), Halogen Free
Product Status Active
Series QBM
Shrinkage Ratio 2.5 to 1
Type Tubing, Bus Bar
Length 49.2' (15.0m)
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 3.937" (100.00mm)