QBT-75/30-SS15M
Qualtek
Producto No:
QBT-75/30-SS15M
Fabricante:
Qualtek
Descripción:
HEATSHRINK 75/30MM-15M
Guía del usuario
Inner Diameter - Recovered 1.181" (30.00mm)
Shrink Temperature 110°C
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Storage/Refrigeration Temperature -50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C)
Color Orange-Red
Recovered Wall Thickness 0.102" (2.60mm)
Material Polyolefin (PO), Halogen Free
Product Status Active
Series QBT
Shrinkage Ratio 2.5 to 1
Type Tubing, Bus Bar
Length 49.2' (15.0m)
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 2.953" (75.01mm)