QFS-032-04.25-L-D
Samtec Inc.
Producto No:
QFS-032-04.25-L-D
Fabricante:
Samtec Inc.
Descripción:
CONN RCPT 64POS SMD GOLD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 64
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.278" (7.06mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Power Q2™ QFS
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 10mm, 11mm, 14mm