QFSS-032-04.25-L-D-DP-GP
Samtec Inc.
Producto No:
QFSS-032-04.25-L-D-DP-GP
Descripción:
.635MM DOUBLE ROW SHIELDED TERMI
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 64
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.278" (7.06mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Differential Pair Array, Female
Features Board Guide, Ground Bus (Plane), Shielded
Mated Stacking Heights 11mm