QFSS-080-04.25-L-D-DP-A
Samtec Inc.
Producto No:
QFSS-080-04.25-L-D-DP-A
Fabricante:
Samtec Inc.
Descripción:
.635MM DOUBLE ROW SHIELDED TERMI
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 160
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.278" (7.06mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q2™ QFSS
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Differential Pair Array, Female
Features Board Guide, Ground Bus (Plane), Shielded
Mated Stacking Heights 11mm