QFWB-18-5-US01
Qualtek
Producto No:
QFWB-18-5-US01
Fabricante:
Qualtek
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 11W
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency cULus
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.81" L x 1.70" W x 1.13" H (71.3mm x 43.3mm x 28.8mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.232 lb (105.23 g)
Current - Output (Max) 2.1A
Series QFWB-18 (18W)
Power (Watts) 11 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 5V
Mfr Qualtek
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC