QFWB-30-5-US01
Qualtek
Producto No:
QFWB-30-5-US01
Fabricante:
Qualtek
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 18W
En stock : 424
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency cULus
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.81" L x 1.70" W x 1.13" H (71.3mm x 43.3mm x 28.8mm)
Product Status Active
Weight 0.232 lb (105.23 g)
Current - Output (Max) 3.5A
Series QFWB-30 (30W)
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 5V
Mfr Qualtek
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC