QHL750300S48
XP Power
Producto No:
QHL750300S48
Fabricante:
XP Power
Paquete:
Full Brick
Descripción:
DC DC CONVERTER 48V 749W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 425V
Product Status Active
Supplier Device Package Full Brick
Current - Output (Max) 15.6A
Voltage - Input (Min) 200V
Package / Case Full Brick
Efficiency 91%
Mfr XP Power
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Series QHL750 (750W)
Power (Watts) 749 W