Hogar / TRIACs / QJ6016NH5RP
minImg
QJ6016NH5RP
IXYS
Producto No:
QJ6016NH5RP
Fabricante:
IXYS
Paquete:
TO-263 (D2Pak)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
16 AMP STANDARD HIGH TEMPERATURE
En stock : 400
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 50 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Triac Type Alternistor - Snubberless
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263 (D2Pak)
Voltage - Off State 600 V
Series QJxx16xHx
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr IXYS
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Base Product Number QJ6016
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 167A, 200A