Hogar / TRIACs / QJ8010NH5RP
minImg
QJ8010NH5RP
Littelfuse Inc.
Producto No:
QJ8010NH5RP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
TO-263 (D²Pak)
Descripción:
TRIAC ALTERNISTOR 800V 10A TO263
En stock : 500
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 50 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Triac Type Alternistor - Snubberless
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263 (D²Pak)
Voltage - Off State 800 V
Series QJxx06xHx
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr Littelfuse Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 10 A
Base Product Number QJ8010
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 100A, 120A