Hogar / TRIACs / QJ8012NH4RP
minImg
QJ8012NH4RP
Littelfuse Inc.
Producto No:
QJ8012NH4RP
Paquete:
TO-263AB (D²PAK)
Descripción:
TRIAC 800V 12A TO-263 D2-PAK
En stock : 500
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 40 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Voltage - Off State 800 V
Series QJ8012xHx
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A
Base Product Number QJ8012
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 110A, 120A