Hogar / TRIACs / QJ8016NH4RP
minImg
QJ8016NH4RP
Littelfuse Inc.
Producto No:
QJ8016NH4RP
Paquete:
TO-263 (D²Pak)
Descripción:
TRIAC 800V 16A TO-263 D2-PAK
En stock : 520
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 50 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263 (D²Pak)
Voltage - Off State 800 V
Series QJxx16xHx
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Base Product Number QJ8016
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 167A, 200A