Hogar / TRIACs / QK016NH6RP
minImg
QK016NH6RP
Littelfuse Inc.
Producto No:
QK016NH6RP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
TO-263 (D2Pak)
Descripción:
TRIAC ALTERNISTOR 1KV 16A TO263
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 70 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 80 mA
Triac Type Alternistor - Snubberless
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263 (D2Pak)
Voltage - Off State 1 kV
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr Littelfuse Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Base Product Number QK016
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 167A, 200A