QSB60048S28
XP Power
Producto No:
QSB60048S28
Fabricante:
XP Power
Descripción:
DC DC CONVERTER 28V 700W
En stock : 54
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active High
Series QSB (600W)
Power (Watts) 700 W
Type Isolated Module
Package / Case 16-DIP Module
Efficiency 91%