QSS-025-01-L-D
Samtec Inc.
Producto No:
QSS-025-01-L-D
Fabricante:
Samtec Inc.
Descripción:
CONN SOCKET 50POS SMD GOLD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.143" (3.63mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q Strip® QSS
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket, Center Strip Contacts
Features Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 5mm