QTE-014-09-L-D-DP
Samtec Inc.
Producto No:
QTE-014-09-L-D-DP
Fabricante:
Samtec Inc.
Descripción:
CONN DIFF ARRAY PLG 28P SMD GOLD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 28
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.528" (13.40mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q Strip® QTE
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.031" (0.80mm)
Connector Type Differential Pair Array, Male
Features Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 14mm