QTH-020-01-C-D-DP-A
Samtec Inc.
Producto No:
QTH-020-01-C-D-DP-A
Fabricante:
Samtec Inc.
Descripción:
CONN DIFF ARRAY PLG 40P SMD GOLD
En stock : 36
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Contact Finish Thickness 50.0µin (1.27µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.160" (4.06mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q Strip® QTH
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Differential Pair Array, Male
Features Board Guide, Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 5mm