QTH-020-06-C-D-DP-A
Samtec Inc.
Producto No:
QTH-020-06-C-D-DP-A
Number of Positions 40
Contact Finish Thickness 50.0µin (1.27µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.836" (21.23mm)
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Differential Pair Array, Male
Features Board Guide, Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 22mm