Everlight Electronics Co Ltd
Producto No:
QTLP610CEBTR
Fabricante:
Paquete:
SMD
Lote:
-
Descripción:
LED BLUE CLEAR SMD R/A
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.5795
$0.5795
10
$0.3819
$3.819
100
$0.252415
$25.2415
1000
$0.194921
$194.921
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | 475nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | Blue |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Size / Dimension | 3.00mm L x 2.00mm W |
| Millicandela Rating | 17mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 1.10mm |
| Supplier Device Package | SMD |
| Lens Style | Rectangle with Domed Top |
| Series | - |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Mfr | Everlight Electronics Co Ltd |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.95V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 2.00mm x 1.00mm |
| Base Product Number | QTLP610 |