Everlight Electronics Co Ltd
Producto No:
QTLP630C7TR
Fabricante:
Paquete:
0805
Lote:
-
Descripción:
LED RED CLEAR 0805 SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.3705
$0.3705
10
$0.24415
$2.4415
100
$0.16302
$16.302
500
$0.112727
$56.3635
1000
$0.093936
$93.936
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | 645nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 140° |
| Color | Red |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 2.00mm L x 1.25mm W |
| Millicandela Rating | 20mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 1.20mm |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Series | - |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Mfr | Everlight Electronics Co Ltd |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.9V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 660nm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 1.40mm x 1.25mm |
| Base Product Number | QTLP630 |