QTS-025-01-C-D-A
Samtec Inc.
Producto No:
QTS-025-01-C-D-A
Fabricante:
Samtec Inc.
Descripción:
CONN HDR 50POS SMD GOLD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness 50.0µin (1.27µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.160" (4.06mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q Strip® QTS
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.025" (0.64mm)
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Features Board Guide, Ground Bus (Plane)
Mated Stacking Heights 5mm