Hogar / Film Capacitors / QXK2E104KTP7ZHFJ
minImg
QXK2E104KTP7ZHFJ
Nichicon
Producto No:
QXK2E104KTP7ZHFJ
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.587" (14.90mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.531" L x 0.209" W (13.50mm x 5.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXK-ZH
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.1 µF