QXK2E224JTPTZH
Nichicon
Producto No:
QXK2E224JTPTZH
Descripción:
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.469" (11.90mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.610" L x 0.248" W (15.50mm x 6.30mm)
Series QXK-ZH
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.22 µF