QXK2E335JTPTZH
Nichicon
Producto No:
QXK2E335JTPTZH
Descripción:
CAP FILM 3.3UF 5% 250VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.811" (20.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.220" L x 0.421" W (31.00mm x 10.70mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXK-ZH
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Nichicon
Capacitance 3.3 µF