QXK2E473JTPTZH
Nichicon
Producto No:
QXK2E473JTPTZH
Descripción:
CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.406" (10.30mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.413" (10.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.531" L x 0.185" W (13.50mm x 4.70mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXK-ZH
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.047 µF