QXK2G105KTP
Nichicon
Producto No:
QXK2G105KTP
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP FILM 1UF 10% 400VDC RADIAL
En stock : 200
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.732" (18.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.004" L x 0.343" W (25.50mm x 8.70mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXK
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Nichicon
Capacitance 1 µF