Hogar / Film Capacitors / QXK2G154KTP7ZHFP
minImg
QXK2G154KTP7ZHFP
Nichicon
Producto No:
QXK2G154KTP7ZHFP
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.661" (16.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.807" L x 0.260" W (20.50mm x 6.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXK-ZH
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.15 µF