Hogar / Film Capacitors / QXK2G224JTP7ZHFP
minImg
QXK2G224JTP7ZHFP
Nichicon
Producto No:
QXK2G224JTP7ZHFP
Descripción:
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.705" (17.90mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.807" L x 0.303" W (20.50mm x 7.70mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXK-ZH
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.22 µF