QXK2G225KTP7FX
Nichicon
Producto No:
QXK2G225KTP7FX
Descripción:
CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.004" (25.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.201" L x 0.453" W (30.50mm x 11.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXK
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF