QXK2G333KTP7FG
Nichicon
Producto No:
QXK2G333KTP7FG
Descripción:
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.555" (14.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" L x 0.193" W (11.00mm x 4.90mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXK
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.033 µF