Hogar / Film Capacitors / QXK2G473JTP7ZHFL
minImg
QXK2G473JTP7ZHFL
Nichicon
Producto No:
QXK2G473JTP7ZHFL
Descripción:
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.594" (15.10mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.610" L x 0.217" W (15.50mm x 5.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXK-ZH
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.047 µF