Hogar / Film Capacitors / QXK2J153KTP7ZHFL
minImg
QXK2J153KTP7ZHFL
Nichicon
Producto No:
QXK2J153KTP7ZHFL
Descripción:
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.610" L x 0.217" W (15.50mm x 5.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXK-ZH
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.015 µF