QXK2J683KTP7FM
Nichicon
Producto No:
QXK2J683KTP7FM
Descripción:
CAP FILM 0.068UF 10% 630VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.728" L x 0.228" W (18.50mm x 5.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXK
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.068 µF