QXL2B104KTP7FG
Nichicon
Producto No:
QXL2B104KTP7FG
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP FILM 0.1UF 10% 125VAC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.606" (15.40mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" L x 0.268" W (11.00mm x 6.80mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXL
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.1 µF