QXL2B224KTP7FJ
Nichicon
Producto No:
QXL2B224KTP7FJ
Descripción:
CAP FILM 0.22UF 10% 125VAC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.677" (17.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.531" L x 0.299" W (13.50mm x 7.60mm)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.22 µF