QXL2E104KTP7FM
Nichicon
Producto No:
QXL2E104KTP7FM
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP FILM 0.1UF 10% 250VAC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.736" (18.70mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.728" L x 0.252" W (18.50mm x 6.40mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QXL
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.1 µF